About Course
Psichikos sveikatos sunkumai vis dažniau pasitaiko tarp jaunų suaugusiųjų – jie sudaro 16 proc. 10-19 metų amžiaus žmonių ligų (PSO, 2020). Socialinė ir emocinė gerovė yra labai svarbi asmens santykiams ir priklausymo jausmui, o bendra psichologinė gerovė daro įtaką savęs priėmimui, asmeniniam augimui ir įveikos strategijoms.
Socialinė medija gali suteikti galimybių stiprinti naudotojų psichikos sveikatą, palengvindama socialinius ryšius ir tarpusavio paramą. Iš tiesų internetinės bendruomenės gali suteikti erdvę diskusijoms apie sveikatos būklę, nepalankius gyvenimo įvykius ar kasdienius iššūkius, o tai gali sumažinti stigmatizacijos jausmą ir padidinti priklausymą bei suvokiamą emocinę paramą. Tarpusavio draugystės, naudingos socialinės sąveikos ir humoras socialinėje medijoje taip pat mažino stresą COVID-19 pandemijos metu.
Tačiau, daugybė kiekybinių tyrimų patvirtino ryšį tarp socialinės medijos naudojimo ir psichologinių problemų (Keles, 2019), ypač padidėjusios depresijos (Lin, 2020), nerimo (Dhir, 2018) ir sumažėjusios savigarbos (Woods, 2016). Taip pat ne viename tyrime kalbama apie socialinės medijos įtaką nepasitenkinimui kūnu ar kūno įvaizdžiui, kibernetinių patyčių padidėjimui, taip pat interneto naudojimas gali prisidėti prie phubbing (t.y, įpročiu ignoruoti aplinką, nes visas dėmesys sutelktas į telefoną/planšetę). Be to, savęs žalojimo turinio poveikis socialinėje medijoje siejamas su psichologine žala, savęs žalojimu ir savižudybės idėjomis, ypač tarp pažeidžiamiausių socialinių tinklų naudotojų (Arendt, 2019). Šiuo metu trys Lietuvos universitetai (VU, LSMU ir VDU) suvienijo jėgas ištirti nuo ko priklauso, ar tapsime priklausomi naudodami internetą. Geriau suprasti, kada interneto naudojimas vaikams, paaugliams ir suaugusiesiems jau tampa problema, primenančia priklausomybę.Tai kelia nerimą, atsižvelgiant į neatsiejamą jos vaidmenį žmonių gyvenime.
Mažesnis socialinės medijos naudojimas taip pat susijęs su geresniais psichologiniais rezultatais (Hunt, 2018), tačiau visiškai jų atsisakyti šių dienų visuomenėje beveik neįmanoma, tad būtina didinti sąmoningumą apie galimą riziką, susijusią su pernelyg dažnu naudojimusi, kuris gali neigiamai paveikti psichikos sveikatą ir kasdienį funkcionavimą.
Mokymų tikslas –
Mokymų nauda:
Mokymų temos: