Savižudybių prevencijos mokymai

Norų sąrašas Dalintis
Dalintis kursu
Puslapio nuoroda
Bendrinti socialinėje žiniasklaidoje

Savižudybė – sukrečianti ir daug neatsakytų klausimų paliekanti mirtis. Nėra kito tokio sudėtingo biologinio, psichologinio, socialinio ir dvasinio reiškinio bei bendros visuomenės sveikatos problemos, kaip nusižudymas. Nors savižudybių skaičius Lietuvoje sumažėjo nuo 40 iki 20 atvejų 100 tūkst. gyventojų (lyginant 2000 metus ir 2020 metus), tačiau mūsų šalies savižudybių skaičius išlieka vienas didžiausių Europos Sąjungoje ir pasaulyje. Tyrimais nustatyta, jog turinčių suicidinių minčių ar/ir bandančių save žaloti yra keliasdešimt kartų daugiau. Tai tik rodo, kad egzistuoja labai rimta mūsų visuomenės problema, apie kurią reikia kalbėti garsiai, nors ši tema vis dar yra stigmatizuojama.

Tam, kad būtų išvengta skaudžių netekčių ir kuo anksčiau suteikiama emocinė parama savižudybės krizėje esančiam asmeniui, reikalinga visuomenei suteikti žinių apie savižudybės rizikos veiksnius, mokyti juos atpažinti bei teikti pirminę emocinę paramą ar žinoti, kur kreiptis profesionalios psichologinės pagalbos. Kuo daugiau asmenų gebės pastebėti šalia kenčiantį, tuo daugiau gyvybių bus išgelbėta.

Mokymų tikslas – suteikti bazinių žinių apie suicidinę elgseną ir emocinės paramos teikimą ir/ar nukreipimą pagalbos, esant suicidinei rizikai.

Mokymų nauda: 

 • Įgys bazinių žinių apie suicidinę elgseną psichologiniu požiūriu.
 • Gebės identifikuoti galimas suicidinės elgsenos rizikas ir požymius.
 • Gebės įvertinti savižudybės rizikos laipsnį ir atitinkamai suteikti reikiamą pagalbą.
 • Įgys žinių ir įgūdžių, kaip užmegzti ryšį su savižudybės grėsmę patiriančiu asmeniu ir nukreipti jį/ją pirminiai pagalbai.
 • Sužinos apie pagalbos galimybes esant savižudybės grėsmei.
 • Žinos apie galimas prevencines priemones suicidinės elgsenos kontekste.
 • Atkreips dėmesį į savo ir aplinkinių psichinės sveikatos gerovę, kaip vieną iš svarbiausių prevencinių veiksnių savižudybių prevencijoje.

Mokymų temos: 

 1. Mitai ir faktai apie savižudybes;
 2. Savižudybės rizikos ženklai ir jų atpažinimas;
 3. Ryšio su savižudybės grėsmę patiriančiu asmeniu užmezgimo pagrindai. Emocinės paramos teikimas ir svarba.
 4. Psichologinės pagalbos galimybės Lietuvoje.
 5. Įgūdžių formavimas ir tobulinimas, teikiant pirminę emocinę paramą esant savižudybės rizikai.

 

Rodyti daugiau

Studentų įvertinimai ir apžvalgos

Apžvalgos dar nėra
Apžvalgos dar nėra
Ask ChatGPT
Set ChatGPT API key
Find your Secret API key in your ChatGPT User settings and paste it here to connect ChatGPT with your Tutor LMS website.