Mokymų tikslas – pagilinti žinias apie teisinio reglamentavimo, įstatyminės bazės pritaikomumą vertinant asmenų gebėjimą pasirūpinti savimi ir priimti kasdienius sprendimus savarankiškai ar naudojantis pagalba konkrečiuose srityse; asmens pripažinimo tam tikrose srityse neveiksniais bei globos nustatymo ir globėjo paskyrimo klausimais; plėtoti supratimą kuo skiriasi sąvokos neveiksnumas, neįgalumas, globa, slauga, nepakaltinamumas.
Mokymų nauda:
- Socialinių paslaugų srities darbuotojai pagilins žinias apie įstatymo taikymą, paanalizuos ir susipažins su teisinio reglamento teismų atstovų nuomone dėl vertinimų, išmoks plačiau pritaikyti klausimyną.
- Gebės pasirinkti tinkamą vertinimo būdą, metodą. Išmanys kaip teisingai parengti išvadą bei supras pagrindinius socialinio darbuotojo bendravimo su neįgaliu asmeniu principus ir dėsnius vertinimo metu.
Mokymų temos:
- Negalios rūšis, bendravimo su klientais ypatumai, kontakto užmezgimas, klientų manipuliacijų atpažinimas, supažindinimas kaip vyksta neveiksnumo nustatymo procesas.
- Grupinė praktinė užduotis, pateikiant konkrečias sudėtingas, dilemines situacijas, išnagrinėti situacijas ir surasti sprendimo būdus, kuris būtų palankiausias klientui.
- Individ. prakt. užduotis – išmokyti parengti tinkamas, aiškias asmens gebėjimo pasirūpinti savimi ir priimti kasdienius sprendimus vertinimo išvadas.
- Civilinio kodekso ir civilinio proceso kodekso pakeitimai, vertinimai, nuomonės, pritaikymas.
- Praktinis LR Soc. apsaugos ir darbo minist. įsakymo “Dėl asmens gebėjimo pasirūpinti savimi ir priimti kasdienius sprendimus nustatymo tvarkos aprašo patvirtinimo” pritaikomumas.
Studentų įvertinimai ir apžvalgos
Apžvalgos dar nėra